Wpisz swój pomysł (nowa funkcja, naprawa błędu, itp.)

Znaczniki nagłówków i akapitów

Warto byłoby dodać do okna edytora przyciski, które by dla całej korygowanej linii ustawiały znacznik: <h1>, <h2> itd. sześć poziomów chyba powinno wystarczyć dla gazety. Dodatkowo znaczniki <p>. Taki znacznik dobrze byłoby wstawiać na początku linii podczas korekty i potem na końcu ale kolejnej linii jeśli akapit lub nagłówek jest przenoszony do kolejnej. Nie wstawienie znacznika na końcu linii oznaczałoby kontynuacje stylu w następnej.

Dla korektora, który dotyka każdego wiersza nie powinno to być zbytnim dociążeniem, a dzięki temu może powstać ustrukturyzowany tekst, z którego wyjdzie zgrabny i funkcjonalny ePUB.

Koncepcje przycisków i ich działania można zaczerpnąć z Sigila.

3 głosów
głos
Zaloguj się
Sprawdź!
(poczekaj ...)
reset
lub zaloguj się za pomocą
 • facebook
 • google
Zalogowano się jako (Wyloguj się)
Masz jeszcze ! (?) (Myślenie…)
Pomysł został opublikowany przez: Tomasz Kalota  ·   ·  Administrator →

3 komentarzy

Zaloguj się
Sprawdź!
(poczekaj ...)
reset
lub zaloguj się za pomocą
 • facebook
 • google
Zalogowano się jako (Wyloguj się)
Przesyłanie ...
 • Tomasz Kalota skomentował  · 

  Żeby właściwie oznakować tekst po transkrypcji, tak aby stał się funkcjonalną strukturą właściwie prezentowana w formacie ePUB, konieczne będzie wprowadzenie zasad strukturyzacji tekstu zwłaszcza w przypadku gazet. To jest podobna sytuacja do tej w której chcemy wyświetlać skomplikowaną strukturę strony internetowej na smartfonie. Czyli trzeba opracować ePoradnik transkryptora zasobów cyfrowych ;-)

 • Tomasz Kalota skomentował  · 

  Kolejnym krokiem mogłoby być przygotowanie symulatora czytnika do podglądu wyniku korekty i strukturyzowania dokumentu. Może to być np. wyskakujące okno o wymiarach standardowego czytnika, w którym wyświetlana byłaby zawartość uwzględniająca formatowanie tekstu. To na bieżąco pozwoliłoby weryfikować ewentualne błędy.

 • Tomasz Kalota skomentował  · 

  Idąc dalej tym tropem można dodać znacznik <img> dla obrazków, a href= dla linków itd., ale najpierw te nagłówki i akapit i protestować jak to zadziała.

Zgłoszenia i baza wiedzy